Rixos Downtown Hotel

“NetSafe UTM ile otelimize gelen misafirlerimizin internet erişimlerini kontrol altına alarak, hem yasayı yerine getirmiş olduk hem de kural dışı internet erişimini önledik.” 

Rixos Downtown Bilgi İşlem Müdürü Ayhan BOZTEKİN 

Türkiye’nin en hızlı büyüyen otel zincirlerinden biri olan Rixos Hotels, internet erişimini NetSafe UTM ile kontrol altına aldı. 

Hedefi: “Tatil Sanatı” anlayışıyla, mükemmelliğe yepyeni bir tanım getirerek misafirlerinin istek ve arzularını, daha dile getirmeden karşılanmasını sağlamak olan Rixos Hotels, misafirlerinin NetSafe UTM ile log kayıtlarını tutuyor. 

Yatırımlarının tamamlanmasıyla birlikte Temmuz ayında misafirlerine hizmet vermeye başlayan Rixos Downtown Hotel kısa zamanda sektörde kendinde söz ettirmeye başlamıştır. Rixos Downtown, tüm bu hedeflerine paralel olarak bilişim altyapısına da yatırım yapıyor. Protalya Bilişim ile birlikte NetSafe firmasının katma değerli ürün ve çözümlerinden NetSafe UTM ile logları kayıt altına alan Rixos Downtown’ın Bilgi İşlem Müdürü Ayhan BOZTEKİN proje ile ilgili şu açıklamalarda bulundu; 

“Otelimize gelen misafirlerimizin internet erişimleri NetSafe UTM ile kontrol altına alarak, hem yasayı yerine getirmiş olduk hem de kural dışı internet erişimini önledik. Proje dahilinde ayrıca 1 yıllık ücretsiz destek de alacağız. Böylece herhangi bir sorunumuz olduğunda, Protalya Bilişim ile kısa sürede bu sorunumuzu çözüme ulaştıracağız.” 

Projenin Aşamaları

Proje de NetSafe UTM kullanılarak misafirlerin internete erişimlerinde kablosuz  ağa bağlanmaları ve açılan web sayfasına NetSafe’in Fidelio Otel Otomasyonu database’inden almış olduğu kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmaları sağlandı. Böylelikle kullanıcının IP ve mac adresleri tutularak, 5651 sayılı yasanın belirttiği hükümler doğrultusunda, girilen internet siteleri kayıt altına alındı. Bunun yanında tesisin internet kullanımını ücretlendirmek istemesi durumunda NetSafe UTM üzerinden internete çıkan kullanıcıların ücretlendirmeleri Fidelio Otel Otomasyonunda bulunan oda hesaplarına aktarılabilecektir. 

Proje Sonrası

Proje sonunda otele gelen konukların internet erişimleri kayıt altına alınarak, 5651 numaralı yasa da yerine getirilmiş oldu.

Bize Ulaşın
İstanbul

+90 212 366 02 03

+90 212 366 58 02

istanbul@protalya.com.tr

Antalya

0 242 244 24 43

0 242 244 24 56

info@protalya.com.tr

Dokümanlar
Abc Emlak Dükkanları Alanya Belediyesi Antalya Balık Evi Apsis Pompa Sistemleri Aycan Orman Ürünleri Catamaran Resort Hotel Club Hotel Sera Corendon Touristic Erba Rent A Car Imperial Deluxe Hotel Imperial Premier Hotel Imperial Sunland Hotel Jacaranda Resort & Club Hotel Setur - Kaş Marine Mavi Su Psikolojik Danışmanlık Nassetti Tıbbi Cihazlar Önderoğlu İnşaat Malzemeleri Özgüneş Tuğla Fabrikaları Peri Yatching Porto Bello Resort Hotel Pozitif Asansör Ltd. Şti. Rixos Downtown Hotel Rixos Lares Hotel Sina Resort Hotel Tadilant Ev Yenileme Taşhan Hotel Türkiye Mutfak Sanatları Zara Yapı Market Zena Resort Hotel