İstanbul Adliyesi

 

2007 Temmuz ayında yapımına başlanan Avrupa'nın en büyük adalet sarayı tamamlanarak hizmete açıldı. Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı, İstanbul, Beyoğlu, Şişli, Eyüp, Fatih Adliyeleri olmak üzere toplam 5 Adliye ve Sultanahmet, Sirkeci, Gülhane, Levent, Beyoğlu, Şişli Ceza, Şişli Hukuk, Şişli İcra, Şişli İcra Mahkemesi, Fatih, Eyüp Adliye binaları olarak toplam 11 ayrı binadaki adliyeleri tek binada topluyor. İstanbul Adalet Sarayı 6 blokta 7 bodrum kat, zemin kat ve 12 kat olmak üzere toplam 333.000 metrekarelik bir alanda hizmet veriyor. 450 kişilik konferans salonu dışında toplam 350 duruşma salonu yer almaktadır.

İstanbul Barosu ile yürütülen ortak çalışma ile İstanbul Adalet Sarayı içerisinde yer alan alanlarda kablosuz internet kullanımı için bir proje geliştirilip, test çalışmaları sonucunda en uygun ürünler konumlandırıldı. Wireless kapsama alanı konusunda sunduğu ürünler ile dünya üzerinde büyük bir pazar payına sahip olan Ruckus Networks ürünleri ile oluşturulan proje zamanında teslim edilerek İstanbul Barosu Bilgi İşlem Müdürlüğü'ne teslim edilmiştir.

Proje Kapsamında İstanbul Adalet Sarayında 53 Adet Ruckus ZoneFlex Akıllı Wi-Fi Erişim Noktası kullanıldı. Erişim Noktaları Ruckus ZoneDirector Akıllı WLAN kontrol cihazıyla merkezden kontrol ediliyor.

Geleneksel Wi-Fi teknolojisinin aksine Ruckus ZoneFlex Erisim Noktası patentli BeamFlex™ anten teknolojisine sahiptir. Bu teknoloji birçok anten elemanının bir araya gelmesinden oluşmaktadır. Cihaz hangi yöndeki bilgisayar ile (veya bir diğer AP ile) görüşecek ise, çoklu anten elemanlarının bazılarını devreye sokup bazılarını devreden çıkartarak, dairesel bir yayın yerine "belli bir istikamete odaklanmış" bir yayın (hem alış hem de veriş yönünde) gerçekleştirmektedir. Cihaz farklı bilgisayarlarla konuşurken bu bilgisayarların bulunduğu yere göre devreye aldığı anten elemanlarını dinamik olarak değiştirmekte ve bu sayede de her seferinde farklı bir istikamete odaklanan sinyal göndermekte/almaktadır.

İstanbul Barosunda, Ruckus sistemi sayesinde sinyal gücü her noktada -65dB olarak muhafaza edildi, Ekipman ve kablolama giderleri açısından sadece tasarruf etmekle kalınmadı; aynı zamanda sistemin bir o kadar kolay şekilde kurulup ayarlanabilmesi ve yönetilebilmesini sağlıyor.

Bize Ulaşın
İstanbul

+90 212 366 02 03

+90 212 366 58 02

istanbul@protalya.com.tr

Antalya

0 242 244 24 43

0 242 244 24 56

info@protalya.com.tr

Dokümanlar
Abc Emlak Dükkanları Alanya Belediyesi Antalya Balık Evi Apsis Pompa Sistemleri Aycan Orman Ürünleri Catamaran Resort Hotel Club Hotel Sera Corendon Touristic Erba Rent A Car Imperial Deluxe Hotel Imperial Premier Hotel Imperial Sunland Hotel Jacaranda Resort & Club Hotel Setur - Kaş Marine Mavi Su Psikolojik Danışmanlık Nassetti Tıbbi Cihazlar Önderoğlu İnşaat Malzemeleri Özgüneş Tuğla Fabrikaları Peri Yatching Porto Bello Resort Hotel Pozitif Asansör Ltd. Şti. Rixos Downtown Hotel Rixos Lares Hotel Sina Resort Hotel Tadilant Ev Yenileme Taşhan Hotel Türkiye Mutfak Sanatları Zara Yapı Market Zena Resort Hotel