Ruckus Wireless

Merkezi Silikon Vadisi'nde bulunan Ruckus Wireless firması dünyanın dört bir yanındaki büyük ölçekli kuruluşlar ve servis sağlayıcılar tarafından kullanılan türde, ileri düzey, "akıllı" Wi-Fi teknolojisi ve kablosuz ağ sistemleri üreticisidir.

2009 Inc. 500 sıralamasında en hızlı büyüyen Telekom firması olarak belirtilen ve Dünya Ekonomi Forumu'nda Teknoloji Öncüsü ünvanını alan Ruckus firması, standart 802.11 Wi-Fi teknolojisi üzerinden sinyal mesafesini artıran, gecikmeye duyarlı multimedya içerik ve hizmetleri kesintisiz aktarmaya imkan tanıyan, patentli bir anten teknolojisi geliştirmiştir.

Ruckus'un amiral ürünleri arasında yer alan ZoneFlex, kablosuz çapraz bağlantılar sayesinde kesintisiz performansı en uzak mesafelere en ucuz bir şekilde taşıyabilen ve merkezi bir kablosuz LAN sistemini yenilikçi bir dizi Wi-Fi akıllı antenlerle birleştiren ilk üründür.

Ruckus'un MediaFlex multimedya kablosuz router cihazları, IPTV gibi digital hizmetleri abonelere kablosuz ortamdan sunmak üzere dünyanın her köşesindeki lider geniş-bant operatörler tarafından kullanılmaktadır.

Ruckus firmasını diğerlerinden ayıran temel özellik anten tasarımındadır. Ruckus antenleri birçok anten elemanının bir araya gelmesinden oluşmaktadır (dairesel bir şekilde dizilmiş). Cihaz hangi yöndeki bilgisayar ile (veya bir diğer AP ile) görüşecek ise, çoklu anten elemanlarının bazılarını devreye sokup bazılarını devreden çıkartarak, dairesel bir yayın yerine "belli bir istikamete odaklanmış" bir yayın gerçekleştirmektedir (yayın derken hem alış hem de veriş yönünde iletişim olduğunu akılda tutmamız gerekir). Cihaz farklı bilgisayarlarla konuşurken bu bilgisayarların bulunduğu yere göre devreye aldığı anten elemanlarını dinamik olarak değiştirmekte ve bu sayede de her seferinde farklı bir istikamete odaklanan sinyal göndermekte/almaktadır.

Bu durumda, wireless iletişimini sabote edebilecek başka elektromanyetik olaylar ve/veya iletişim cihazları antenin kapsama alanı dışında kalmaktadır. Bu nedenle de herkesin başını ağrıtan sık sık hattan kopma ya da yavaşlama olayları Ruckus ürünlerinde daha az yaşanmaktadır.

İletişimde zaman zaman görülen yavaşlama veya kopma gibi düzensizlikler olmayınca da, bu tür iletişim sistemi gecikmelere veya paket kayıplarına karşı son derece duyarlı olan video ve ses gibi uygulamalar açısından çok daha uygun bir teknoloji plarak karşımıza çıkmaktadır.

Hayata geçirmeyi düşündüğünüz projeleriniz için info@protalya.com.tr adresinden ücretsiz keşif için talepde bulunabilirsiniz.

Ruckus Wireless ürünleri hakkında daha detaylı bilgi için  lütfen tıklayınız... 

Bize Ulaşın
İstanbul

+90 212 366 02 03

+90 212 366 58 02

istanbul@protalya.com.tr

Antalya

0 242 244 24 43

0 242 244 24 56

info@protalya.com.tr

Dokümanlar
Abc Emlak Dükkanları Alanya Belediyesi Antalya Balık Evi Apsis Pompa Sistemleri Aycan Orman Ürünleri Catamaran Resort Hotel Club Hotel Sera Corendon Touristic Erba Rent A Car Imperial Deluxe Hotel Imperial Premier Hotel Imperial Sunland Hotel Jacaranda Resort & Club Hotel Setur - Kaş Marine Mavi Su Psikolojik Danışmanlık Nassetti Tıbbi Cihazlar Önderoğlu İnşaat Malzemeleri Özgüneş Tuğla Fabrikaları Peri Yatching Porto Bello Resort Hotel Pozitif Asansör Ltd. Şti. Rixos Downtown Hotel Rixos Lares Hotel Sina Resort Hotel Tadilant Ev Yenileme Taşhan Hotel Türkiye Mutfak Sanatları Zara Yapı Market Zena Resort Hotel