Ruckus Wireless

Ruckus Wireless alanında tamamen profesyonel cihazlar üreten bir teknoloji firmasıdır. Ürünlerinin tamamında patentli anten teknolojisi olan BeamFlex kullanılmaktadır. Ürünler BeamFlex akıllı anten teknolojisiyle ortamdaki radyo kirliliğine karşı ve clientların yerlerine göre kendi kendini ayar. Bu sayede daha az access point ile daha fazla alan kapsanmış olur. Akıllı mesh teknolojisi ile mesh yapılmış cihazlardan herhangi birisi devre dışı kalsa bile cihaz en yakınındaki diğer bir access point ile yeni mesh yaparak kesintisiz iletişim kurulmasını sağlar. Ayrıca yine akıllı mesh teknolojisi ile kablo çekim maliyeti ve ekstra switch gibi fazladan maliyet çıkaran unsurlar ortadan kalkar.

ZoneDirector merkezi yönetim ünitesi sayesinde fazla sayıda olsa bile tüm access pointlerin networke dahil edilmesi sadece dakikalar alır. ZoneDirector ile açık durumda olan(enerjisi bağlı olması yeterlidir) tüm access pointler otomatik olarak birbirlerini görür ve sizin yapacağınız konfigürasyona göre aynı anda ağınıza dahil olurlar.

Çoklu SSID yayını ve VLAN özellikleri ile farklı VLAN'lara tanımlanmış veya tek VLAN ile 8 adete kadar SSID yayını yapabilirsiniz.

Klasmanındaki cihazlara göre neredeyse %100 daha fazla kullanıcının access pointe bağlanmasını ve sorunsuz veri transferi yapmasına olanak sağlar. (AP başına tavsiye edilen kullanıcı sayısı 100 adettir).

Ürünler hakkında detaylı bilgi için lütfen ürün görseline tıklayınız...

Ruckus ZoneFlex 2942 Indoor Wireless Access Point

Merkezi Olarak Yönetilebilen 802.11b/g Akıllı Mesh Destekli Wi-Fi Kablosuz Erişim Noktası

Ruckus ZoneFlex 2942, piyasada bulunan hiçbir diğer kablosuz erişim noktasında bulunmayan teknolojik özelliklere sahip, merkezi olarak yönetilebilen 802.11b/g Wi-Fi standardında çalışan bir kablosuz erişim noktasıdır.

Ruckus ZoneFlex 2942 tek başına kablosuz erişim noktası olarak çalışabildiği gibi, Ruckus ZoneDirector Akıllı WLAN ailesinden herhangi bir merkezi yönetim cihazı ile birlikte ethernet kablosu ile veya tamamen kablosuz olarak kurulabilir. Ruckus Akıllı Mesh Ağ Yapılandırması desteği sayesinde, karmaşık ve maliyetli kurulumlar, her kablosuz erişim noktasına kablo çekilme zorunluluğunun ortadan kalkması ve merkezi yönetim desteği ile basit ve ucuz hale gelmektedir. Bu sayede operasyonel maliyet de azalmakta ve kablosuz erişimi Okullar, Oteller, Havalanları gibi çok kullanıcının aynı anda bağlanmak ihtiyacında bulunduğu ortamlarda verimli hale getirmektedir.

ZoneFlex 2942 aynı zamanda güvenli kurumsal bağlantı, Voice over Wi-Fi veya IP tabanlı Video Uygulamaları gibi katma değerli servisler vermek isteyen Hot Spot Operatörleri için de mükemmel çözüm sağlamaktadır.

Her ZoneFlex 2942 cihazı Ruckus patentli BeamFlex Akıllı Anten teknolojisiile devamlı değişken radyo ortamına karşı kendini otomatik olarak ayarlayarak, yönlü antenleri ile tutarlı ve devamlı, yüksek performanslı, geniş kapsama alanına sahip ve en mükemmel multimedya desteği verebilmektedir. Bu sayede daha az sayıda kablosuz erişim noktası ile daha fazla sayıda kullanıcaya aynı anda hizmet verilebilmesi sağlanırken, daha düşük yatırım maliyeti ve daha kolay kurulum gibi avantajlar da elde edilmektedir.

RF planlama gerektirmeden, kullanıcı ayarları ile oynamadan, ZoneDirector'un web tabanlı arayüzü sayesinde sistemin kurulması ve güvenli WLAN erişimi sağlanması sadece birkaç dakika sürer. Lokal ağa bağlanan her ZoneFlex 2942 otomatik olarak ZoneDirector tarafından tesbit edilir ve tüm ayarları otomatik olarak yüklenir.

Faydaları

♦  Erişilemez performans ve cihaz başına kullanıcı sayısı (aynı anda 20 VOIP görüşme, 100 Data Bağlantısı veya 500 m² alanda kullanıcı başına 20 Mbps veri akışı)

♦  RF uzmanı gerektirmez (Akıllı anten teknolojisi sayesinde otomatik olarak düzenlenir)

♦  Ruckus Akıllı Mesh Ağ Yapılandırması pahalı ve kamaşık kurulumları ortadan kaldırır.

♦  Geniş kapsama alanı daha az kablosuz erişim noktası demektir.

♦  Voice over Wi-Fi için optimize edilmiştir.

♦  Kendini ispatlamış video streaming desteği (IPTV)

♦  IT lite kurulum ve yönetim

♦  Business Class hotspot servisi kurabilirsiniz.

 

Bazı Teknik Özellikler

♦  Harici Güç adaptörü ve Power over Ethernet Desteği

♦  2 Port Ethernet

♦  50°C ve %95 Nemli ortamda sorunsuz çalışabilme

♦  Ömür boyu garanti

♦  Cihaz başına 100 kullanıcıya kadar kapasite (tavsiye edilen)

♦  802.11b/g

♦  54 Mbps

♦  8 adete kadar SSID yayını

♦  Power Save modu

Ruckus ZoneFlex 2741 Outdoor Wireless Access Point

Merkezi Olarak Yönetilebilen 802.11b/g Akıllı Mesh Destekli Wi-Fi Kablosuz Erişim Noktası

Ruckus ZoneFlex 2741 Sektördeki ilk Merkezi olarak yönetilebilen multimedya Wi-Fi kablosuz erişim noktasıdır. 802.11b/g standatının vaad ettiği tüm özellikleri sunmaktadır.

ZoneDirector  merkez WLAN kontrol unitesi ile birlikte, Ruckus ZoneFlex erişim noktaları tak-çalıştır olarak minumum işletme maliyeti ile çalışmaktadır. ZoneDirector ve ZoneFlex sistemi minumum veya hiç IT personeli kullanmadan kablosuz ağ ihtiyacı içerisinde olan oteller, okullar, havaalanları, hastanaler, küçük ve orta ölçekli işletmeler gibi kurumlar için ideal çözümler sunmaktadır. Ruckus ZoneFlex 2741 aynı zamanda "Business Class" hizmet vermek isteyen hotspot operatörlerine Voice over Wi-Fi, IP tabanlı Video veya güvenikli kurumsal bağlantı verebilir.

Ruckus ZoneFlex 2741, dış mekan kablosuz erişim noktası 50°C sıcaklık ve %95 nem oranı gibi aşırı sıcak ve nemli ortamların yanında fırtına, yağmur, su, kar ve benzeri birçok zorlu hava koşuluna rağmen uzun seneler oyunca stabil çalışmayı vaadetmektedir. Özellikle binaların dışından belirli bir alana radyo yayması ve bu yayında kesinti olmaması sebebiyle alanındaki en profesyonel cihazdır. Açık alanda pek çok zorlu koşulun yanında mevcutta bulunan baz istasyonlarından çok düzeyde etkilenmesi ZoneFlex 2741'i bu alanda vazgeçilmez kılmıştır.

ZoneFlex 2741 kablosuz erişim cihazı Ruckus patentli BeamFlex smart antenna teknolojisi ile devamlı değişken radyo ortamına karşı kendini otomatik olarak ayarlayarak, yönlü antenleri ile tutarlı ve devamlı, yüksek performanslıi geniş kapsama alanına sahip ve en mükemmel multimedya desteği verebilmektedir. Bu sayede daha az sayıda kablosuz erişim noktası ile daha fazla kullanıcıya aynı anda hizmet verebilmesi sağlanırken, daha düşük yatırım maliyeti ve daha kolay kurulum gibi avantajlar da elde edilmektedir.

RF planlama gerektirmeden, kullanıcı ayarları ile oynamadan, ZoneDirector'un web tabanlı arayüzü sistem kurulması ve güvenli WLAN erişimi sağlanması sadece bir kaç dakika sürer. Local ağa bağlanan her ZoneFlex 2741 otomatik olarak ZoneDirector tarafından tespit edilir ve tüm ayarları otomatik olarak yüklenir.

Faydaları

♦  Erişilemez performans ve cihaz başına kullanıcı sayısı (aynı anda 20 VOIP görüşme, 100 Data Bağlantısı veya 500 m² alanda kullanıcı başına 20 Mbps veri akışı.

♦  RF uzmanı gerektirmez (Akıllı anten teknolojisi sayesinde otomatik olarak düzenlenir)

♦  Ruckus Akıllı Mesh Ağ Yapılandırması pahalı ve kamaşık kurulumları ortadan kaldırır.

♦  Geniş kapsama alanı daha az kablosuz erişim noktası demektir.

♦  Voice over Wi-Fi için optimize edilmiştir.

♦  Kendini ispatlamış video streaming desteği (IPTV)

♦  IT lite kurulum ve yönetim

♦  Business Class hotspot servisi kurabilirsiniz.

 

Bazı Teknik Özellikler

♦  Harici Güç adaptörü ve Power over Ethernet Desteği

♦  Zorlu hava koşullarına (yağmur, kar, fırtına, aşırı sıcak, aşırı nem vs) tam dayanıklılık.

♦  Su geçirmez kasa.

♦  26 dbi radyo yayını.

♦  50°C ve %95 Nemli ortamda sorunsuz çalışabilme

♦  Cihaz başına 100 kullanıcıya kadar kapasite (tavsiye edilen)

♦  802.11b/g

♦  54 Mbps

♦  8 adete kadar SSID yayını

♦  Power Save modu

Ruckus ZoneDirector 1000-3000 Merkezi Yönetim Sistemi

Multimedya WLAN'lar için Sektörün ilk "IT Lite" Merkezi Yönetim Sistemi

Ruckus Wireless ZoneDirector 1000 küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ'ler) ve Hotspot operatörleri için özel olarak geliştirilmiş ilk Multimedya Kablosuz Ağları (WLAN) merkezi yönetim çözümüdür.

Yetersiz özellik basit kablosuz erişim noktaları ile karmaşık pahalı ve kurumsal kablosuz ağ sistemleri arasında alan Ruckus ZoneDirector 100, basit ve kolay kullanımlı olmak üzere tasarlanmıştır.

Ruckus ZoneDirector kolay kurulumu, kendi kendine yönetebilmesi ve üstün güvenlik özellikleri ile küçük ve orta ölçekli işletmelerin kablosuz ağ sistemleri için ideal çözümdür.

ZoneDirector 1000 aynı zamanda voice over Wi-Fi, IP-based video, güvenli kurumsal erişim ile "Business Class" Hotspot hizmeti vermeyi düşünen operatörler için mükemmel bir çözümdür.

Ruckus ZoneDirector kolaylıkla yerel ağınızda güvenlik ve authentivation altyapısı ile entegre olur ve web tabanlı arayüzü sayesinde birkaç klik ile ayarlanması tamamlanır.Ağa bağlanan Ruckus ZoneFlex erişim noktalarını otomatik olarak tanır ve gerekli ayarları yükleyerek tüm ağ yapılanmasını yönetmeye başlar.

Güvenli ve yedeklenebilir olarak, Ruckus ZoneDirector WLAN ağ erişim güvenliği, RF yönetimi ve kablosuz erişim noktalarının yönetimini tek noktadan, en kullanışlı biçimde ve ekonomik olarak yönetim imkanı sağlar.

Kolay Kurulum

Ruckus ZoneDirector yerek ağınızdaki "swicler"ler, "firewall"lar, authentication sunucuları ve diğer ağ altyapı bileşenleri ile kolayca entegre olur.Ruckuz ZoneFlex kablosuz erişim noktaları (ister ethernet ile yerel ağa bağlı olsun, isterse Akıllı Mesh teknolojisi ile kablosuz olarak ağa dahil olun) ZoneDirector tarafından otamatik bulunur ve ayarlanırlar. Kablosuz ağa bağlanmaya çalışan tüm kullanıcılar öncelikle ağ erişim izni için ZoneDirector'e yönlendirilir.Aynı zamanda ZoneFlex kablosuz erişim noktalarınınRF yönetimi sayesinde kullanıcılara doğru yapılan yayın ile girişimden kaçınılırken, kapsama alanı genişletilir ve daha az erişim noktası ile daha geniş alanda kablosuz erişim imkanı sağlanır.

Faydaları

♦   Kullanımı basit, yönetimi basit

♦   Ruckus Akıllı Mesh Ağ yapılanması pahalı ve karmaşık kurumları ortadan kaldırır.

♦   5 dakikadan az bir sürede WLAN kurulumu

♦   Esnek kurulum seçenekleri

♦   WLAN'da Triple Play?

♦   Kolay monitörleme ve hata ayıtlama

♦   Otomatik kullanıcı Güvenliği

♦   Tümleşik yönetim

♦   Gelişmiş WLAN özellikleri ve fonksiyonları

Bize Ulaşın
İstanbul

+90 212 366 02 03

+90 212 366 58 02

istanbul@protalya.com.tr

Antalya

0 242 244 24 43

0 242 244 24 56

info@protalya.com.tr

Dokümanlar
Abc Emlak Dükkanları Alanya Belediyesi Antalya Balık Evi Apsis Pompa Sistemleri Aycan Orman Ürünleri Catamaran Resort Hotel Club Hotel Sera Corendon Touristic Erba Rent A Car Imperial Deluxe Hotel Imperial Premier Hotel Imperial Sunland Hotel Jacaranda Resort & Club Hotel Setur - Kaş Marine Mavi Su Psikolojik Danışmanlık Nassetti Tıbbi Cihazlar Önderoğlu İnşaat Malzemeleri Özgüneş Tuğla Fabrikaları Peri Yatching Porto Bello Resort Hotel Pozitif Asansör Ltd. Şti. Rixos Downtown Hotel Rixos Lares Hotel Sina Resort Hotel Tadilant Ev Yenileme Taşhan Hotel Türkiye Mutfak Sanatları Zara Yapı Market Zena Resort Hotel